AirPods Pro 2, ilk gün bellenim güncellemesini alır, işte nasıl yükleneceği

Apple Watch Ultra için watchOS 9.0.1’den sonra Apple, AirPods Pro 2 için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Bu cihazların her ikisi de yarından itibaren kullanıma sunulacak, yani kullanıcılar, güncellemelerini aldıklarında ilk gün güncellemelerini yükleyecekler. bu ürünlere el atın. İşte bilmeniz gerekenler.

AirPods Pro 2 bellenimin yeni sürümü 5.0, 5A377 derlemesi. Şu an itibariyle Apple, bu bellenimde neyin değiştiğini açıklamadı. Ancak Apple Watch Ultra için Cupertino şirketinin cihazda bulunan mikrofonlarla ilgili bir ses sorununu düzelttiğini biliyoruz.

AirPods Pro 2 için Apple muhtemelen benzer bir şey yapıyor. Daha da ilginci şirket, şu anda kullanıcılar için kullanıma sunulmamış olan AirPods Max için bir ürün yazılımı güncellemesini de test ediyor. Bu bellenimde bir geliştirici, Apple’ın premium kulaklıklarla yapılan aramaları iyileştirmek için yeni bir ses codec bileşeni hazırladığını keşfetti.

Ayrıca bu beta bellenim, Apple’ın AirPod’lar için Kayıpsız destek hazırlayabileceğine inanmamızı sağladı. Pro 2, yeni LC3 standardını desteklemek için Bluetooth 5.2’ye ihtiyaç duyacağından (bu cihaz Bluetooth 5.3 sunar). Daha önce bildirildiği gibi:

LC3 codec bileşeni, Bluetooth cihazlarının sesli aramalarını, verimliliğini ve kararlılığını iyileştirecek olsa da, bu standarttan tam olarak yararlanmak için gereken gereksinimler Bluetooth 5.2.

(…) Ayrıca, 9to5Mac iOS 16’da LC3 codec bileşenini ve düşük enerjili Ses desteğini destekleyeceği konusunda zaten referanslar buldu. LE Audio desteği için, kıdemli bir Apple mühendisinin bu yeni standarda yoğun bir şekilde dahil olduğunu belirtmekte fayda var.

(…) Bluetooth 5.2 ve LC3 desteği ile Apple, açıkken AirPod’ların senkronizasyonunun bozulmasından kurtulabilecek verimliliğe ve kararlılığa odaklanırken, düşük enerji standardı sayesinde pil ömrünü artırır.

Apple’ın bundan ne zaman yararlanacağı belli değil. Örneğin, yeni Apple TV 4K 120 Hz yenileme hızını destekleyebilir, ancak Apple bu özelliği henüz uygulamamıştır.

AirPods Pro 2 yeni üretici yazılımı nasıl yüklenir

{11 }

Şimdiye kadar muhtemelen bildiğiniz gibi, Apple ayrıca AirPods Pro 2‘nizi yeni donanım yazılımı sürümlerine manuel olarak güncellemeyi de kolaylaştırmıyor. Bunun yerine şirket, AirPod’lar Bluetooth aracılığıyla iPhone’unuza bağlandığında yeni donanım yazılımı sürümlerinin yükleneceğini söyledi.

AirPods donanım yazılımı sürümünüzü kontrol etmek için:

  • iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın
  • “Bluetooth” menüsüne gidin
  • AirPod’larınızı cihaz listesinde bulun
  • Yanlarındaki “i” simgesine dokunun
  • Şuraya bakın “Donanım Yazılımı Sürümü” numarası

AirPods donanım yazılımı güncellemesinde bugün kullanıma sunulan herhangi bir değişiklik fark ederseniz, yorumlarda veya Twitter @9to5Mac üzerinden bize bildirin.

AirPods Pro 2 üretici yazılımı 5.0 (5A377) piyasaya sürüldü. #AirPodsPro pic.twitter.com/7Gb6KZnH9I

— Apple Yazılım Güncellemeleri (@AppleSWUpdates) 22 Eylül 2022

{7 }

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/22/airpods-pro-2-new-firmware/