Anket: iPhone için yeni pil göstergesinin hangi uygulamasını tercih ediyorsunuz?

iOS 16 ile sunulan yeni özelliklerden biri, iPhone X ve sonraki sürümlerde bir ilk olan, durum çubuğunun hemen üzerinde yüzde değeri bulunan yeni bir pil göstergesiydi. Ancak birden fazla şikayetin ardından Apple, kullanıcıları dinlemiş ve bu yeni göstergenin çalışma şeklini bir kez daha değiştirmiş görünüyor. Şimdi hangi çözümü tercih ettiğinizi bilmek istiyoruz.

iPhone’daki pil göstergesi

Önceden, pil simgesi boşaldığı için pil yüzdesiyle eşleşmiyordu. Bu, pil yüzdesi ne olursa olsun simgenin her zaman aynı görüneceği anlamına gelir – pilin %20’nin altında olduğu durumlar dışında. Bazı kullanıcılar, bunun kendilerini bir bakışta pilin dolu olduğunu düşünmeleri için kandırdığını iddia etti.

Apple bu yönü yeniden değerlendirdi ve iOS 16.1 beta 2 ile pil göstergesinin yeniden tasarlanmış bir sürümünü tanıttı. göstergesi, pil seviyesine göre değişen dinamik bir simgeye sahiptir. Ancak Apple’ın betalar sırasında pil göstergesinde yaptığı tek değişiklik bu değildi.

Bu yeni tasarım, eskisinden daha kalın bir yazı tipiyle geliyor. iPhone’unuz şarj olurken, %100 şarja bastığınızda artık şimşek simgesi görünmez.

Daha önce, yüzde ile yeni pil göstergesini kullanmamayı seçmiş olsanız bile, Düşük Güç durumunda otomatik olarak etkinleştiriliyordu. Mod açıktı. Bu davranış, iOS 16’nın halka resmi olarak yayınlanmasından önce değişti. Apple, iOS 16.1 beta ile daha önce böyle bir seçeneğe sahip olmayan iPhone XR ve iPhone 12 mini gibi modeller için pil yüzdesini de etkinleştirdi.

Bazı kullanıcılar, yeni dinamik simgenin yüzdeyi okumayı daha da zorlaştırdığını iddia ediyor. , diğerleri ise iOS 16.1 beta 2 ile sunulan yeni tasarımı tercih ediyor gibi görünüyor.

Hangisini tercih edersiniz?

Şimdi bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Sabit simgeli pil göstergesinin orijinal uygulamasını mı yoksa yüzdeye göre değişen dinamik simgeli yenisini mi beğendiniz? Ankette ve ayrıca aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Poll: Which implementation of the new battery indicator for iPhone do you prefer?

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/20/which-battery-indicator-iphone-do-you-prefer/