Apple, iPhone 14 Pro kamera sallama hatasını düzeltmek, kopyalama ve yapıştırma izinlerini ve daha fazlasını düzeltmek için iOS 16.0.2’yi yayınladı

Apple, Perşembe günü tüm iPhone kullanıcıları için iOS 16.0.2’yi yayınladı. Güncelleme, yalnızca iPhone 14 sahipleri için değil, diğer modeller için de önemli hata düzeltmeleriyle birlikte geliyor. Örneğin, bugünün güncellemesi, bazı uygulamalarda iPhone 14 Pro’nun kamerasının beklenmedik şekilde sallanmasına neden olabilecek bir sorunu giderirken, sistem genelinde kalıcı kopyala ve yapıştır istemini de çözüyor.

iPhone 14 Pro kullanıcıları tarafından belirtildiği gibi, Snapchat ve TikTok gibi bazı üçüncü taraf uygulamalar kameranın titremesine ve titremesine neden oldu. Resmi nedenler belirsizliğini koruyor olsa da, hata muhtemelen kamera lenslerinin optik stabilizasyonunu etkiliyordu.

iOS 16 kullanıcılarını rahatsız eden bir diğer hata, kullanıcılara yeni kopyala ve yapıştır izniyle ilgiliydi. bir uygulamanın sistem panosuna erişmesine izin vermek veya reddetmek istiyorsanız. Ancak, belirli bir uygulamanın panoya erişmesine izin verdikten sonra bile, bu istem kullanıcılara sürekli olarak gösteriliyordu.

Her iki hata da iOS 16.0.2 ile düzeltildi. Apple’ın sürüm notlarına göre, iOS 16.0.2 ayrıca VoiceOver ile ilgili hataları ve bazı iPhone modellerini etkileyen görüntüleme sorunlarını da düzeltiyor. Aşağıdaki resmi değişiklik günlüğünü okuyabilirsiniz:

Bu güncelleme, aşağıdakiler dahil olmak üzere iPhone’unuz için hata düzeltmeleri ve önemli güvenlik güncellemeleri sağlar:

– Kamera titreyebilir ve aşağıdakilerle çekim yaparken fotoğraflarınızın bulanıklaşmasına neden olabilir. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’teki bazı üçüncü taraf uygulamalar
– Cihaz kurulumu sırasında ekran tamamen siyah görünebilir
– Uygulamalar arasında kopyalayıp yapıştırma, izin isteminin beklenenden daha fazla görünmesine neden olabilir
– VoiceOver yeniden başlatıldıktan sonra kullanılamayabilir
– Servis verildikten sonra bazı iPhone X, iPhone XR ve iPhone 11 ekranlarında dokunmatik girişin yanıt vermemesi sorununu giderir

iOS 16.0.2’ye Güncelleme

Kullanıcılar artık iPhone Ayarları uygulamasındaki Yazılım Güncelleme menüsüne giderek iOS 16.0.2’ye güncelleme yapabilir. Bu hatalardan bazılarının, bu hafta başında geliştiricilere yayınlanan iOS 16.1 beta 2 ile zaten düzeltildiğini belirtmekte fayda var.

Bugünün güncellemesinde başka değişiklikler buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde veya Twitter’da @9to5Mac bize bildirin.

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/22/ios-16-0-2-fix-iphone-14-camera-shake-copy-and-paste/