Chrome’un Gizli modunu parmak izinizle nasıl daha güvenli hale getirebilirsiniz?

Göz atma işleminizi daha da güvenli hale getirmek için Android’deki Chrome, parmak izinin arkasındaki modun güvenliğini sağlamanıza olanak tanıyan bir özellik ekledi. Bu kılavuz, bunu Google Chrome’da Gizli mod için nasıl açıp kapatacağınızı gösterecektir.

Bu kılavuz yazılırken, Chrome’daki yeni parmak izi korumalı Gizli mod tüm cihazlarda tam olarak kullanılamamaktadır. Chrome 105’ten itibaren, bu özellik Google Chrome uygulamasında kullanılabilir, ancak yalnızca ayarların ötesinde etkinleştirilmesi gerekir. Android için Chrome’un en son sürümünü çalıştırıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek işleve erişebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Android telefonunuzdaki Google Chrome uygulamasına gitmek. . Oradan, bunu arama çubuğuna girin ve enter tuşuna basın:

chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android

Hemen göreceksiniz üstte parmak izi güvenlik özelliğini açacak bir seçenek. Varsayılan‘a basın ve Etkin olarak değiştirin. Bundan sonra, alttaki Yeniden Başlat‘a basın. Aşağıdaki adımları izledikten sonra seçenek görünmüyorsa Chrome’u kapatın ve son uygulamalar çekmecenizde birkaç kez tekrar açın. Seçeneğin devreye girmesi birkaç dakika sürer. Bir kez başladığında, gidebilirsiniz.

chrome incognito mode chrome incognito mode

Chrome’un Gizli modu için parmak izi kimlik doğrulaması nasıl açılır

{ 1}Tek yapmanız gereken hızlı bir geçiş yapmaktır ve Gizli modunuz parmak izinizin altında kilitlenecektir.

Gizli mod için parmak izi kimlik doğrulaması nasıl açılır:

 • Henüz yapmadıysanız cihazınızda Google Chrome‘u açın.
 • Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun.
 • “Ayarlar”a dokunun.
 • “Gizlilik ve güvenlik”e basın.
 • “Chrome’dan ayrıldığınızda Gizli sekmeleri kilitle” seçeneğine dokunun. {1 }
 • Parmak izinizi tarayarak devam edin.
 • Artık Chrome’u etkin Gizli modda her açtığınızda sekmeler, özel bölüm gri bir Gizli simgesi gösterecektir. Alt kısımdaki Gizli Modun Kilidini Aç‘a dokunmak, Chrome’da bu Gizli sekmeleri açmak için parmak izinizi taramanıza olanak tanır. Parmağınızı kullanamıyorsanız, bu sekmeleri açmak için parolanızı kullanmayı seçebilirsiniz.

  Uygulamadan yukarı kaydırarak ve ana ekrana giderek parmak izi doğrulamasının arkasındaki sekmeleri zorla kilitleyebilirsiniz. . Chrome’u tekrar açtığınızda, bu sekmelerin kilidini açmanız gerekir.

  Bu işlev, bir dizi gizli sekmeyi açık tutmak ve bunların sorunsuz açılması konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için harikadır. Seçeneğin şu anda bazıları tarafından manuel olarak etkinleştirilmesi gerekmekle birlikte, özellik yakında herkesin kullanımına daha geniş bir şekilde sunulacaktır.

  Google Chrome’da daha fazlası:

  • Google çalışmıyor: Malwarebytes antivirüs uygulaması birçok kişi için Google.com’u engelliyor
  • Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için yeni simgeyle 100. sürüme ulaştı
  • Google Chrome artık ayarları açmadan bile Windows’ta varsayılan tarayıcınız olabilir
  Kaynak : https://9to5google.com/2022/09/22/lock-incognito-with-fingerprint-chrome/