Facebook Messenger güncellemesi, ana ekrana Çağrılar sekmesini ekler
Facebook Messenger güncellemesi, ana ekrana Çağrılar sekmesini ekler

Facebook Messenger güncellemesi, ana ekrana Çağrılar sekmesini ekler

Facebook Messenger, iOS ve Android uygulamaları için ana ekrana yeni bir “Aramalar” sekmesi ekleyecek bir güncelleme sunmaya başladı. Hareket, şirketin COVID öncesi zamanlara kıyasla şu anda günlük arayanlarda %40’lık bir artış gözlemlemesi üzerine geldi.

Facebook Messenger uzun süredir sesli ve görüntülü aramaları destekliyor ve günlük olarak yaklaşık 300 milyon sesli ve görüntülü arama yapılıyor. Güncellemeyle birlikte, “Aramalar” sekmesi, alt çubuktaki “Sohbetler” ve “Kişiler” sekmeleri arasında yer alacak ve kullanıcıların tek bir tuşa basarak arama başlatmasına olanak tanıyacak. Önceden, kullanıcıların bireyin veya grubun sohbetine gitmesi ve ardından sağ üst köşedeki simgeye tıklaması gerekiyordu.

“Aramalar” sekmesi, ana şirketleri Meta’ya ait başka bir uygulama olan WhatsApp’ta zaten var. Güncelleme şimdi özellik eşliği açısından WhatsApp ve Facebook Messenger’ı birbirine yaklaştırıyor. Facebook Messenger, WhatsApp kadar popüler olmasa da, arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmak isteyen birçok Facebook kullanıcısı tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Kaynak

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/365766/facebook-messenger-calls-tab-home-screen.html