Fitbit, 2023’ten itibaren yeni cihazları ve özellikleri kullanmak için bir Google Hesabı gerektirecek

Fitbit’in en yeni cihazlarının piyasaya sürülmesiyle birlikte “Fitbit by Google” markası tanıtıldı. Sense 2 ve Versa 4, Wear OS 3’ten sonra modellenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, ancak Google Hesaplarının Fitbit kullanması gerekeceği 2023’ten itibaren entegrasyon daha da derinleşmektedir.

Şu anda , “Fitbit, ürünlerini ve hizmetlerini Google’dan ayrı olarak sunmaya devam ediyor” ve uygulamayı ve cihazları (akıllı saatler, fitness takipçileri ve tartı) kullanmak için bir Fitbit hesabı gerekiyor.

Ancak Fitbit, “2023’te bir ara Fitbit’in bir Google hesabıyla kullanılmasını sağlayacak.”

Fitbit’teki Google hesapları, Fitbit ve diğer Google hizmetleri için tek giriş, sektör lideri hesap güvenliği, Fitbit kullanıcı verileri için merkezi gizlilik kontrolleri ve daha fazlası dahil olmak üzere Fitbit kullanıcıları için bir dizi avantajı destekleyecektir. Google’ın Fitbit özellikleri.

Güvenlik, sağlık ve fitness verileri kadar hassas bir şey için dikkate değer olmakla birlikte, çeşitli faydalar lanse ediliyor. Fitbit şu anda SMS üzerinden yapılan iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ile kendi giriş sistemini sürdürüyor. Google ile oturum açma seçeneği zaten var ve Fitbit geçen yıl Facebook eşdeğerini kaldırdı.

{ 1}Bu değişiklik, oturum açma işleminden ve tek bir kimlik bilgileri kümesinde birleştirmeden daha fazlasını kapsar.

Gelecek yıl değişiklik gerçekleştikten sonra, “Fitbit’in bazı kullanımları, Fitbit’e kaydolmak veya yeni çıkan Fitbit cihazlarını ve özelliklerini etkinleştirmek de dahil olmak üzere bir Google hesabı gerektirecektir.” İkincisi, birinci sınıf bir Wear OS 3 saati üzerinde çalışan Fitbit bağlamında dikkat çekicidir. Yeni müşterilerin gelecek yıldan itibaren bir Google Hesabı kullanması gerekecek ve özelliklerin yeni arka uca geçişi Nest uygulamasından/hesabından Google Home’a ​​geçişe benzer.

Değişiklik yayınlandığında, “Fitbit’i Google hesabınıza taşıma seçeneği”, mevcut kullanıcılar ise “en az 2025’in başına kadar” Google Fitbit olmayan hesaplarını kullanmaya devam edebilir. Ancak yine, bu kullanıcılar geçiş yapana kadar yeni cihazları veya sağlık özelliklerini kullanamayacaklar.

2025’te bir gün, “Fitbit’i kullanmak için bir Google hesabı gerekecek.” Gelecek yıl daha fazla ayrıntı gelecek:

Fitbit uygulamasındaki bildirimler, e-posta ve yardım makaleleri aracılığıyla Fitbit hesaplarını sonlandırma zaman çizelgesi hakkında müşterilerimize karşı şeffaf olacağız.

{ 6}

Google, hesap sistemlerini/arka uçları değiştirirken, satın alma işlemini gerçekleştirmek için küresel düzenleyicilerle yaptığı “bağlayıcı taahhütlere” uyacaktır. Bu, “Fitbit kullanıcılarının sağlık ve zindelik verilerinin Google Ads için kullanılmamasını” sağlamayı içerir.

Fitbit hakkında daha fazla bilgi:

  • Sense 2 ve Versa 4’te müzik çalma yoktur, Wi-Fi’yi kaybetme
  • Fitbit Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri, Avrupa’da ve ötesinde 20’den fazla yeni ülkeye yayılıyor
  • Kaynak: Yeni Fitbit Charge 6, Charge 5’e benzeyecek
Kaynak : https://9to5google.com/2022/09/22/fitbit-google-account/