Fitbit Sense 2 ve Versa 4’te müzik çalma yok, Wi-Fi kaybediyor

Fitbit Sense 2 ve Versa 4, büyük ölçüde Wear OS 3’ten ilham alan bir arayüze sahiptir, ancak aksi takdirde Wi-Fi devre dışıyken çevrimdışı müzik depolama, oynatma ve hatta kontrol gibi temel özelliklerden yoksundurlar.

{1 }Fitbit, hem Sense 2 hem de Versa 4 için Özellikler sayfasının “Sensörler ve Bileşenler” bölümünün altında “WiFi” bulunduğunu not eder. Ancak, hemen parantez içinde “devre dışı bırakıldı, açılamıyor” yazıyor.

{ 1}Ayrıca, “Fitbit saatimi Wi-Fi’ye nasıl bağlarım?” yardım makalesi, “bu özelliğin Fitbit Sense 2, Fitbit Versa Lite Edition veya Fitbit Versa 4’te bulunmadığını doğrular. ”

Bu talihsiz bir durum çünkü Wi-Fi, Bluetooth’a kıyasla “daha hızlı donanım yazılımı güncellemelerini” mümkün kılıyor – deneyimlerimize göre, oldukça büyük bir fark – şu anda yeni akıllı saatler için tek seçenek bu. Bu arada Fitbit, Wi-Fi bağlantısının “çalma listelerini ve uygulamaları indirmenize” izin verdiğini de duyurdu. Uygulamaları (ve saat yüzlerini) Bluetooth üzerinden daha yavaş da olsa indirebilir/aktarabilirsiniz.

{1 }Ancak, burada ortaya çıkan diğer sınırlama, Fitbit Sense 2 ve Versa 4’te müzik seçeneklerinin olmamasıdır. Başlangıç ​​olarak, şirket ses çalma özelliklerinden bahsetmiyor – hattan telefon görüşmeleri (daha sonra gelecek) ve Amazon Alexa’nın ötesinde – her iki ürün sayfasında da.

Ayrıca, başka bir yardım makalesi Deezer‘in “Fitbit Sense 2, Fitbit Versa Lite Edition veya Fitbit Versa 4’te bulunmadığını” söylüyor. Pandora destek sayfasında sadece “Bu özellik Fitbit Versa Lite Edition veya Fitbit Versa 4’te mevcut değildir” yazıyor ve muhtemelen Sense 2’den bahsedilmemesi bir hatadır. Bu arada, Charge 5’in önceki nesillerden sonra özel Spotify kontrolleri sunmadığı ve orijinal Sense’in sunduğu söyleniyordu.

Cihazda depolama eksikliğinin yanı sıra, müzik çalmayı bile kontrol edebileceğiniz net değil. Telefonunuz. Sense 2 ve Versa 4 hem kılavuzu, müzik çalma/duraklatma kontrolleri veya Bluetooth kulaklıkların saatinize bağlanması hakkında hiçbir şeyden bahsetmez. Umarım bu, gelecekteki bir güncellemede eklenen bir şeydir.

Bu özelliklerin eksikliği Sense 2 ve Versa 4’ün akıllı saatler olarak durmasını biraz engelliyor, özellikle de bugüne kadar Google Asistan desteğinden söz edilmediğinden, sadece Alexa. Elbette, bilekte ödemeler, Google Haritalar, bildirimler, metinlere yanıt verme ve aramaları yanıtlama olanağı elde edersiniz.

Bu özelliklerin kaldırılması, Fitbit’in Sense 2 ve Versa 4‘te (bu hafta sunulacak) bazı akıllı saat benzeri özelliklerle sağlık ve fitness yeteneklerine nasıl odaklandığını yansıtıyor bu iyi performans gösterir. Bununla birlikte, herhangi bir işlevsellik kaybı her zaman talihsizdir ve yeni saatleri basit bir yeni nesil halefi olmaktan çıkarır. Ayrıca, Pixel Watch’a yükseltme yolunu daha belirgin hale getirir.

Fitbit hakkında daha fazla bilgi:

  • Kaynak: Yeni Fitbit Charge 6, Charge 5’e benzeyecek
  • Fitbit Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri, Avrupa’da ve ötesinde 20’den fazla yeni ülkeye yayılıyor
  • Yeni ‘Fitbit için üretildi’ aksesuar serisi, Sense 2, Versa 4 ve Charge 5 için Pixel şarj standını içeriyor
Kaynak : https://9to5google.com/2022/09/19/fitbit-sense-2-no-music-wi-fi/