Google’ın Pixel Watch fiyatı, kalite için yüksek bir çıta oluşturuyor – en büyük önceliğiniz nedir? [Anket]

Pixel Watch sonunda geliyor ve ABD’de başlaması için 349 ABD doları fiyat etiketine sahip olacak. Bu fiyatla, Google’ın ilk akıllı saatini rekabetçi tutmak için aşması gereken yüksek bir çıta var, ancak temelleri tutturacak mı?

Pixel Watch fiyatı: Ne kadara mal olacak ve bunun karşılaştırması

{1 }Pixel Watch, Google’ın Wear OS’sinde her zaman kesin bir seçenek bulunmadığından müşterilerin uzun zamandır beklediği bir cihazdır. Bu yılın başlarında Google, Pixel Watch’ın gerçek olduğunu resmen duyurdu, tasarımını sergiledi ve bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya çıkacağını söyledi.

Bu hafta itibarıyla, hem Bluetooth hem de LTE özellikli modeller için yalnızca Pixel Watch fiyatlandırmasını bildirdik. Pixel Watch fiyatı Bluetooth/Wi-Fi için 349$’dan başlayacak ve hücresel bağlantı için 399$’a kadar çıkacak.

  • Kaynak: Google Pixel Watch bu renklerde 349,99$’dan başlayacak
  • Kaynak: Google, Pixel Watch’ı nasıl fiyatlandırmayı ve Pixel 7 ile piyasaya sürmeyi planlıyor

Bu, genel akıllı saat pazarında nerede duruyor? Kesinlikle üst sınırda.

Mevcut pazar lideri Apple Watch’a bakıldığında, Pixel Watch fiyatı, 399$’a mal olan Apple Watch Series 8’in çok az altında kalacak. Ancak Apple, Apple Watch SE’de 249$’a mal olan daha uygun fiyatlı bir model sunuyor.

Bu arada, Android dünyasında daha doğrudan rekabete baktığımızda, Samsung Galaxy Watch serisi var. Galaxy Watch 5 279$’dan başlıyor ve daha büyük model için 309$’a kadar çıkıyor – boyut açısından Pixel Watch ikisinin ortasında kalacak gibi görünüyor. Samsung ayrıca üst seviye bir Galaxy Watch 5 Pro’yu 449$’a satıyor. Cep telefonu eklemek, herhangi bir modelin fiyatına 50 ABD doları ekler.

Wear OS manzarasının başka bir yerinde, Wear OS 2 kullanan akıllı saatlerin maliyeti çok değişkendir. Fosil Gen 6, 299$’a satılıyor, benzer şekilde donatılmış Skagen Falster Gen 6 ise 295$ istiyor. Her ikisi de bu noktada genellikle çok daha ucuza satılıyor. Mobvoi, en uygun fiyatlı Wear OS akıllı saatlerinden bazılarını sunar. TicWatch Pro 3 Ultra 299$, TicWatch E3 ise 199$. Bu saatlerin tümü, zaman içinde Wear OS 3 yükseltmeleri için uygun olacak, Pixel Watch’ın kutusundan çıkacağı yazılım.

Yani, rekabete bakıldığında, Google’ın Pixel Watch fiyatı büyük ölçüde paketin ortası. Listelerde üst sıralarda yer almıyor, ancak aynı zamanda bir pazarlık da sunmuyor.

Ve Pixel Watch’ın fiyatlandırıldığı yerin bir kısmı, şirketin ürün yelpazesinin geri kalanına da yansıyabilir. Fitbit artık Google’ın temel bir parçası ve yeni Fitbit Sense 2 ve Versa 4 sırasıyla 299 ve 229 dolardan geliyor. Örneğin Google, Samsung’un fiyatlandırmasıyla eşleşecek olsaydı, şirket amiral gemisi fitness takipçisinden daha fazla özelliğe sahip bir akıllı saati daha az paraya sunardı.

pixel watch price

Endişe daha sonra rekabete uygun hale gelir. Apple Watch şu anda akıllı saatler için altın standart iken Galaxy Watch 5, Wear OS’nin onu desteklemek için sağlam donanımla neler yapabileceğini gösterdi. Ancak, şu ana kadar gördüklerimize dayanarak Pixel Watch’ın dayandığı söylenemez.

Pixel Watch’ın doğru olması için neye ihtiyacı var?

İlk sızıntılar Pixel Watch, bu diğer cihazlara kıyasla daha az güçlü bir özellik sayfasına işaret ediyor gibi görünüyor. Exynos 9110 yonga seti, Google’ın akıllı saatini güçlendirmek için görünüşte 2018’den çıkarılmış olan bu yonga ile ana endişe noktasıdır. 9110 çıktığında harika bir çipti, ancak o zamandan beri işler muazzam bir şekilde ilerledi.

Galaxy Watch 4 ve 5 serisindeki Exynos W920, güçlü ve enerji açısından verimli olduğunu gösterdi ve Qualcomm, yeni Snapdragon W5 ile bunu ikiye katlamaya hazır görünüyor serisi.

Endişe verici diğer alan, Pixel Watch’un şarjla yalnızca bir gün dayanacağını bildirdiğimiz için pil ömrüdür.

  • Kaynaklar: Pixel Watch, 300 mAh pil ile çalışır ve hücresel bağlantı sunar

Adil olmak gerekirse, Apple, Apple Watch’ta yalnızca 18 saatlik pil ömründen bahseder, bu nedenle Gördüğümüz 24 saatlik iddia, Apple’ınkinden daha uzun ömürlü görünüyor, ancak kullanıcı deneyimi, Apple Watch’un genellikle bir şarjla 18 saatten daha uzun sürdüğünü gösteriyor. Bu arada Samsung’un Galaxy Watch 5 pil ömrü için resmi bir iddiası yok, ancak kullanıma bağlı olarak 30-40 saat civarında kolayca sürebileceğini gördük.

Google Pixel Watch Google Pixel Watch Google Pixel Watch

Ancak bu iki temel alan bir yana, akıllı saat yarışında Google’ın geride kaldığı çok şey var. Wear OS, Google’ın Fitbit entegrasyonuyla çözdüğü görünen Apple ve Samsung’un sunduğu sağlık özelliklerinden uzun süredir yoksundu. Wear OS’deki uygulamalar bol, ancak Google’ın kataloğunda bir süredir bariz eksiklikler var ve bazı geliştiricilerin Wear OS deneyimlerini iyileştirmeleri de zaman aldı.

Şahsen, Pixel Watch’ın fiyatına rağmen inişte kalacağı konusunda iyimserim. 349 $ ‘lık bir başlangıç ​​​​maliyetiyle, giriş yapmak için küçük bir ücret değil, ancak kabul edilebilir bir birinci nesil ürün için her şey bir araya geliyor gibi görünüyor.

Yine de, giyilebilir cihazların inanılmaz derecede kişisel bir ürün olduğu unutulmamalıdır. Elbette, akıllı saatler kısmen bir moda ifadesi olduğu için bir görünüm var. Ancak bunun ötesinde, neye öncelik verdiğiniz sorusu da var. En üst düzeyde sağlık ve uyku takibi mi istiyorsunuz? Uzun pil ömrü? En iyi uygulama desteği? Akıllı telefonunuzla daha iyi entegrasyon?

Ana akım akıllı saatlerin görevi, pahalılaştıklarında “her şeyin en iyisi” olmakla görevlendirilmiştir, çünkü günümüzde aynı özelliklerin çoğunu sunan giyilebilir cihazları çok daha az paraya satın alabilirsiniz.

Öyleyse önceliğiniz nedir? Pixel Watch’ın sizin için fiyatına değmesi için tam olarak neye sahip olması gerekiyor?

Pixel Watch, 6 Ekim’de resmi olarak duyurulacak.

Pixel hakkında daha fazla bilgi:

{5 }

  • Pixel 7 ön siparişleri, Google ‘sansürlü’ ilk izlenim videosunu yayınladığı için 6 Ekim’de başlayacak
  • Google Pixel 7 Pro kıyaslama noktası, Tensor G2’nin CPU ve GPU özelliklerini gösteriyor
  • Açık bilek: İşte Pixel Watch’u takan Sundar Pichai [Galeri]
  • Kaynak : https://9to5google.com/2022/09/22/pixel-watch-price/