Gözden Geçirme: Logitech’in yeni Blue Sona XLR mikrofonu, kaygan görünümü daha da temiz sesle eşleştiriyor

Dün Logitech, hem içerik oluşturucular hem de oyuncular için ürün yelpazesine birkaç yeni eklemeyi açıkladı. Bunların arasında, piyasadaki daha şık tasarımlardan biriyle gelen yeni Logitech Blue Sona biçiminde tamamen yeni bir XLR mikrofon vardı. Bugün, paketten ne bekleyebileceğimize uygulamalı bir bakış atıyoruz ve Logitech’in premium fiyat etiketini nasıl desteklediğini görüyoruz.

Logitech Blue Sona uygulamalı incelemesi

Hemen çıktı Logitech, kutunun içinde oldukça minimal bir ambalajla hoş bir deneyim sunar. Şirket, iyi ya da kötü, tonlarca ekstra aksesuarla sizi ağırlaştırmıyor ve öncelikle sadece temelleri içeriyor. Tabii ki turuncu karton dış cepheye yerleştirilmiş olan Blue Sona’nın kendisi var, ancak oradan sadece iki ana eklenti daha var.

Dişli bir ara parça, ayarlanabilir sehpaya yerleştirilmiş 5/8 montaj noktasını, bom kollarının ve sehpaların kullandığı standart bir 3/8 montaja uyarlamanıza olanak tanır. Ardından, ambalajı tamamlamak için canlı kırmızı renkte değiştirilebilir ön cam kapaklarından birini bulacaksınız.

Logitech Blue Sona

Yeni Logitech Blue Sona ile ilgili fark ettiğim ilk şeylerden biri ne kadar ağır olduğu. tüm yapıdır. Şirket kesinlikle birinci sınıf malzemelerden taviz vermiyordu ve mikrofonu elinize aldığınız anda ne kadar sağlam bir yapı elde ettiğiniz anlaşılıyor. Ana gövde ve yerleşik ayarlanabilir yuva, üstün bir his veren dayanıklı bir metalden yapılmıştır.

Gerçek mikrofona gelince, Logitech Blue Sona olağanüstü bir şey değil. Genel tasarım, ayarlanabilir kolu doğrudan yana entegre eden kare biçimli form faktörü sayesinde, XLR veya başka bir şekilde piyasadaki tipik mikrofonunuzdan kolayca ayrılır. Yalnızca aksesuara güç sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ses sinyalini masaya getirmeniz gereken gerekli ses arabirimine geri ileten tek bir XLR girişini destekler.

Logitech Blue Sona

Tasarımın açık ara en sevdiğim yönü ön taraftaki çıkarılabilir ön cam. Manyetik olarak yerine oturan aksesuarı kaydırarak, altında gerçek mikrofon öğelerini koruyan muhteşem bir metal silindir ortaya çıkaracaksınız. Logitech, tasarımı olduğu kadar göz alıcı bir şekilde tamamlayabilirdi, ancak nihayetinde köpük ön cam ile tamamlar. Kutudan çıkar çıkmaz dahil edilen siyah stil bunu sizin için yapmıyorsa, Logitech görünümü değiştirmek için parlak kırmızı renkte ikinci bir stil de içerir.

Diğer tarafa döndüğünüzde, arka tarafta, mikrofona yerleştirilmiş yalnızca iki kontrolü gösteren çıkarılabilir, manyetik bir panel bulacaksınız. Logitech, tüm kurulum için işleri gerçekten basit ve temiz tutuyor ve kullanıcılara bas kesimini ve ses karışımının varlığını ayarlama yeteneği veriyor. Düz ileri geçiş anahtarları gerçekten yalnızca sınırlı bir ayar kombinasyonu sunar; bu, bunun harici bir XLR ile eşleştirilmesi gerektiği için uygundur.

Gerçek özelliklere gelince, Logitech yeni Blue Sona ile oldukça sağlam kayıt özellikleri sunar. Her şey, mikrofonun harici bir güçlendiriciye ihtiyaç duymadan standart bir ses arabiriminden çalıştırılabilmesini sağlayan ClearAmp Aktif Preamp etrafında toplanmıştır.

Çift diyaframlı kapsül tasarımı, ses alımını buradan taşır ve mikrofonun hem yumuşak alçak uçları hem de bol miktarda ayrıntıyı yakalamasını sağlarken çevrenizden gelen ortam gürültüsünü de engeller. Lansman yazısında New York’taki dairemde mikrofon kullanmanın ne kadar güzel olduğundan bahsetmiştim ve geri dönüp eski sistemimle önceki kayıtları dinlediğimde Blue Sona’nın ne kadar iyi bir iş çıkardığını gerçekten fark ettim. arka plan gürültüsünü denklemin dışında tutmak. Ancak çok yoğun veya gürültülü bir ortamda olmasanız bile tasarım, diğer mikrofonların algılayabileceği ve alacağı küçük kusurların tümüne değil, yalnızca sesinize odaklanmanıza yardımcı olur.

  • Frekans Tepkisi: 40Hz-18kHz
  • Hassasiyet: 1kHz’de 20,97 mV/Pa
  • THD+N: 1kHz’de %0,06, 94dBSPL
  • {12 }Sinyal-Gürültü: 69.9dB A-wt

  • Maks SPL: %1 THD’de 129 dBSPL, %5 THD’de 138 dBSPL
  • Güç Gereksinimi: +48V fantom gücü

Tüm bunların kulağa gerçekte nasıl geldiğine gelince, performanstan oldukça etkilendiğimi söylemeliyim.Her çekimde çok daha az gürültü var ve bu gerçekten de acemi podcasting sesimin gerçekte olduğundan çok daha profesyonel olduğunu hissettiriyor. Mikrofonun kendi sesini duymak için en son 9to5Toys Daily segmentini dinleyebilirsiniz, ancak bence daha önce kullandığımla karşılaştırma sesin gerçekten ne kadar net olduğunu gösteriyor .

Logitech Blue Sona

9to5Toys’ Take

Geçen yıl 9to5Toys Daily’nin her gün basımını kaydetme görevini üstlendiğimden beri, bir Shure MV7 USB mikrofonu kullanıyorum . Geçen bir buçuk yılda iyi bir seçenek oldu, benim gibi yeni başlayanlar için kesinlikle ideal. Ancak şimdi, üst düzey, ancak yine de aynı derecede kullanıcı dostu bir çözümün neler sunabileceğini görmenin zamanı geldi.

Mikrofonun yanına gitmek için aksesuara güç sağlamak ve tüm ses alımını Mac’ime göndermek için bir ses arabirimi aldım ve aldım. Sonunda, görünüşe göre şimdiye kadar bana iyi hizmet eden daha giriş seviyesi bir Focusrite modeli elde ettim.

Bir 349 $ fiyat etiketi kesinlikle birçok içerik oluşturucu için bir mikrofon için çok fazla olacaktır ve bu nedenle Logitech’in yeni Blue için sunacağı çok şey var Sona. Yukarıda iç içe geçen övgüden sonra en azından biraz net değilse, şimdiye kadar mikrofonu kullandığım zamandan çok etkilendim. Ben kesinlikle bir ses uzmanı değilim, ancak temiz yapıyı ve hatta daha dengeli kayıt yeteneklerini kolayca takdir edebilirim.

Fiyatına rağmen, yeni Logitech mikrofonu yalnızca kurulumlarında zaten bir ses arabirimi olanlar için önerebilirim. $$gidiş oranı ile, Mac veya PC’nizle arayüz oluşturmak için gerekli donanıma zaten sahip olanlar, yükseltmeye değer olduğunu göreceklerdir. Ancak benim gibiyseniz ve sıfırdan başlayıp Blue Sona’yı tercih etmek istiyorsanız, esas olarak yalnızca fiyatlandırma açısından daha az zorlayıcı bir satın alma işlemidir.

Logitech Blue Sona

Logitech nihayetinde kolayca kullanılabilen bir mikrofon sunar. kendi başına paraya değer, ancak muhtemelen önce başlamak için USB ile çalışan bir seçenekle gitmelisiniz. Kullanmakta olduğum Shure MV7 USB, XLR girişi ile üst düzey tarafta biraz daha fazla olan harika bir çözüm, aynı zamanda bir gün geçiş yapmadan önce başlamak için sadece microUSB kullanma seçeneği. özel bir ses arabirimi

Bu ikinci özellik, nihayetinde yeni Logitech Blue Sona’ya yönelik en büyük eleştirim. Modern tasarımı kesinlikle tehlikeye atabilirdi, ancak bir microUSB bağlantı noktası eklemek, daha az deneyimli yayıncıların ve podcast yayıncılarının yeni sürümü benimsemelerini sağlamak için uzun bir yol kat edebilirdi. Ama yine de, yeni başlayanlar başlangıçta gerçekten 349$ mikrofon satın alacaklar mı? Logitech’i çok fazla suçlayamam, özellikle de göründüğünden daha iyi ses veren yüksek performanslı bir mikrofon sunmaya karar verdiği için.

.

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/22/logitech-blue-sona-review/