Hukuksal Bildirim

Bu yazıda, Web Mid sitesinde hukuka aykırı bir durumla karşılaştığını düşünen şirket ve şahıslar için, yapılması gerekenler anlatılmıştır. Web Mid her zaman korsanın ve kopya içeriğin karşısında duran bir haber sitesidir. Bu bağlamda iş ortaklarımızın, kamunun, ve diğer tüm kişi ve şahısların kişisel ve ticari haklarına saygı duyar, karşılaşılabilecek olaylar karşısında çözüme kolayca ulaşabilmek adına kurallarımızı sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun, karşılacağımız tüm hukuksal bildirimlerin çözümüne ulaşılmasında yararlanacağımız ana kaynaktır.

Web Mid, bir çok yazarın ve editörün yazılı içerik ve haber paylaştığı bir teknoloji haber sitesidir. Yazılan her haberin ve sitede paylaşılan her içeriğin sorumululuğu, ilgili içeriği paylaşan kişiye aittir. Web Mid bu haberleri ve içerikleri tek tek kontrol etme ve denetime tabii tutma yükümlülüğü yoktur.

Web Mid, hukuka aykırı olduğu düşünülen içerikler hakkında 3 aşamalı süreç işletmektedir. Bunlar sırasıyla UYARI AŞAMASI, KONTROL SÜRECİ, GEREKLİ HAREKET isimleri verilen ve her birinin kendine ayrı süre sınırları olan işlemlerdir.

Eğer bir ticari kuruluş veya şahıs, Bandalogy.com’da hukuka aykırı, kendini veya kendi ticari markasını zedeleyen, hakkını ihlal eden bir içerik olduğunu düşünüyorsa, bunu ilk olarak sevkansoylemez@gmail.com mail adresine delilleriyle birlikte göndermek zorundadır. Bu aşama UYARI AŞAMASI olarak anlandırılmaktadır.

Bu aşamadan sonra Web Mid tarafından KONTOL SÜRECİ aşaması başlar. Bu aşamanın azami süresi 15 iş günüdür. Web Mid bu süre içinde gerekli incelemelerde ve araştırmalarda bulunarak ilgili içeriğin gerçekten bir hak ihlaline veya hukuksal bir yaptırıma sahip olup olmadığına karar verir.

Son adım olarak GEREKLİ HAREKET ismi verilen süreç başlar. Bu aşamada Web Mid, bahse konu olan ilgili içerikte gerçekten bir ihlal olduğu kanaatine vardıysa gerekli hareket olan ilgili içeriğin siteden silinmesi ve hak ihlalinin giderilmesini azami 7 iş günü içerisinde sağlar. İlgili içerikte herhangi bir hak ihlaline veya hukuksal bir aykırılığa rastlanmadığı takdirde içerik sitede durmaya ve okuyucuların gösterimine sunulmaya devam eder.