iOS 16’nın benimsenmesi, iOS 14 güncelleme oranını yakaladıkça tırmanıyor

Bir rapor, iOS 16’nın tüm kullanıcılara yayınlandıktan bir hafta sonra benimsendiğini gösteriyor. Rakamlar artmaya devam ederken, işletim sistemi, iOS 14 güncellemesine kıyasla hala yetişmeye çalışıyor.

Veriler, Mixpanel tarafından sürekli olarak derleniyor. Ürün analitik çözümüne göre, iOS 16 şu anda yedi gün sonra kullanıcıların %22.10’una sahip. Nispeten, iOS 15 %16,87 ve iOS 14 %30,70’e sahipti.

Lansman gününde, analiz, ilk 24 saatlik kullanılabilirlikten sonra iOS 16’nın kullanıcıların %6,71’i tarafından indirildiğini gösteriyor. iOS 15 ilk gün %6,48 indiriliyor. Her iki güncelleme de, kullanıma sunulduğu ilk gün kullanıcıların %9,22’si tarafından indirilen iOS 14’ü takip etti.

Zamanda geriye dönersek, iOS 14’ün son iki işletim sisteminde hâlâ üstün olmasının birkaç nedeni olabilir. . Örneğin, iOS 14 ile Apple, Ana Ekranı yenileyerek ilk kez widget’lar getirdi. O zamanlar, Ana Ekranınızı özelleştirmenize yardımcı olabilecek uygulamalar çok popülerdi, çünkü ilk defa iPhone’unuzu Apple’ın varsayılan görünümünden farklı gösterebiliyordunuz.

iOS 15, diğer yandan , FaceTime, Mesajlar, Bildirimler ve kullanıcıların günün saatine bağlı olarak kendileri için önemli olan şeylere odaklanmalarına yardımcı olan yeni bir Odak Modu için birkaç yeni özellik getirdiği için daha çok bir “pandemi güncellemesi”ydi. Ne yazık ki bunlar, iPhone’un özüne bakış açısını değiştirmedikleri için akılda kalıcı güncellemeler değildi.

iOS 16.1 Lock Screen charging indicator

iOS 16, yine de yenilenmiş bir Kilit Ekranı getiriyor. onu destekleyen daha az cihazla, kullanıcılar Kilit Ekranının görünüşünü değiştirmekle gerçekten ilgilendiler. Ayrıca, iOS 16 daha az sayıda cihaz için kullanılabilirken, diğer işletim sistemleri daha fazla iPhone ve iPod touch’ı destekler.

iOS 16’nın benimsenme oranına buradan göz atabilirsiniz, { 6}iOS 15 burada ve iOS 14 burada.

iPhone’unuzu henüz güncellediniz mi? Kullanabileceğiniz en iyi iOS 16 özelliği hangisidir? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/22/ios-16-adoption-rising/