Jamf, Amazon EC2 Mac bulut sunucularının güvenliğini artırmak için AWS ile birlikte çalışıyor

Okullar ve işletmeler için popüler Apple cihaz yönetimi platformu Jamf, Perşembe günü yaptığı açıklamada, yeni bir koruma katmanı sayesinde Amazon EC2 Mac bulut sunucularını daha da güvenli hale getirmek için artık Amazon Web Services (AWS) ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Jamf’in Amazon EC2 Mac bulut sunucuları

Tanımayanlar için, Amazon EC2 Mac bulut sunucuları, bireylerin ve kuruluşların, Amazon Web Hizmetlerine dayalı olarak bulutta macOS iş yüklerini çalıştırmasına olanak tanır. Müşteriler, Intel (x86) veya M1 (ARM) Mac minis tabanlı bulut sunucuları çalıştırmayı seçebilir. Bundan böyle, bu bulut sunucularını kullanmak daha da güvenli olacak.

Jamf’e göre, AWS ile olan yeni ekip çalışması, “Amazon Elastic’i yönetmek ve ek bir güvenlik katmanı sağlamak için basitleştirilmiş ve güçlü bir iş akışı sağlayacak” Geniş ölçekte Compute Cloud (Amazon EC2) Mac örnekleri.”

Yeni iyileştirmeler ile kuruluşlar, fiziksel bilgisayarlarda olduğu gibi “sanal Mac’lere güvenilir erişim” sağlayabilir. Jamf, Mac sanal makinelerinin artık fiziksel makineler kadar güvenli olduğunu vurguluyor. Şirket, bir blog yayınında:

“Jamf ile sıfır temaslı dağıtım kavramını eskisinden daha ileriye taşıdı” dedi. AWS’de Amazon EC2 başkan yardımcısı David Brown,” dedi. “Artık AWS, Jamf ile birlikte, yüksek düzeyde ürün kullanılabilirliği, tüm uç noktalara hızlı ve kullanışlı yazılım dağıtımı ve dönüş ve yönetim için mükemmel bir ortam sağlayarak bütünsel, bulut öncelikli bir Apple Kurumsal Yönetim deneyimine güç sağlayabilir. çok sayıda kurumsal ihtiyaç için Apple’da dinamik yerel Amazon EC2 kaynakları.”

Yeni iş akışı, bugünden itibaren Amazon Web Services ve Jamf müşterilerinin kullanımına sunulmuştur. Fiyatlandırma ve daha fazla ayrıntı resmi Jamf web sitesinde bulunabilir.

Ayrıca okuyun:

  • Jamf, Apple cihazlarının yönetimi ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik sonraki özelliklerini açıklıyor{ 13}
  • Jamf, Apple cihazları dağıtan işletmeler için yeni ‘Temeller’ planını açıkladı
  • Jamf, WFH çalışanları için donanım dağıtan şirketler için yeni bir çözüm sunuyor
  • Jamf artık 25 milyon Apple cihazını yönetiyor, genişliyor Google BeyondCorp desteği ve daha fazlasıyla
Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/22/jamf-aws-improve-security-ec2-mac/