Meta, Hindistan'da Facebook, Instagram ve Messenger için 3D avatarlar sunuyor
Meta, Hindistan'da Facebook, Instagram ve Messenger için 3D avatarlar sunuyor

Meta, Hindistan’da Facebook, Instagram ve Messenger için 3D avatarlar sunuyor

Meta, Hindistan’da Facebook ve Messenger için güncellenmiş 3D avatarları yayınladı. Yeni avatarlar çok daha etkileyici, esnek ve çeşitli. Meta, engelli insanlara gezegendeki milyonlarca benzersiz insanı daha iyi temsil edebilmeleri için yardımcı olacak yeni yüz şekilleri ve cihazları ekliyor.

Yeni 3D avatarlar, Facebook ve Messenger’ın yanı sıra Instagram Stories’de ve hatta belki de ilk kez DM’lerde mevcut olacak. Çıkartmalar, yayın gönderileri, Facebook profil resimleri ve daha fazlası, kullanıcıların dijital benliklerini sergilemeleri için artık Hindistan’da mevcut. Bu sunum nedeniyle, Instagram artık ilk kez avatarlara sahip olacak.

Meta geçen yıl 3D avatarlarını geliştirmek için çok zaman ve çaba harcadı. Kullanıcıların kendilerinin daha ayrıntılı dijital versiyonlarını oluşturmalarına olanak tanıyan yeni kişiselleştirme özellikleri ekledi. Yeni iyileştirmeler, platformu genişletmeyi vaat ediyor. Bugünün güncellemesi, VR dahil olmak üzere çeşitli renklerde Cochlear implantları veya kablosuz işitme cihazlarını içerir. 2021’in büyük bölümünde Meta yeni gözler, burunlar, sakallar, ayrıca saç modelleri, kıyafetler, vücut tipleri ve çok daha fazlasını yaptı. Avatar editörüne 2022 boyunca özel güncellemeler sunulacak.

Ayrıca Facebook, Messenger ve Instagram DM’leri için tekerlekli sandalye çıkartmaları sunar. Meta, topluluk geri bildirimlerine dayalı olarak daha fazla özellik sağlamaya devam edecek. Meta ayrıca Avatarların estetiğini de yükseltiyor. Avatarların gerçekçi görünmesi için cilt dokuları da dahil olmak üzere yüz şekillerinde ayarlamalar yapıldı.

Lansman hakkında yorum yapan Meta Hindistan Direktörü ve Baş Ortaklıklar Manish Chopra, şunları söyledi:

Avatarlar, herkesin kendilerini benzersiz şekillerde ifade etmelerine yönelik ilk adımdır. Avatarınızı oluşturduğunuzda, sanal benliğinizi oluşturmak için doğru yüz özelliklerini, vücut tiplerini, giyim tarzlarını ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Geçen yıl güncellenen avatarlarımızı kullanıma sunduğumuzda bir kentilyondan fazla farklı kombinasyon sunduk ve insanlara kendilerini ifade etmeleri için daha fazla yol sunmak için daha fazla seçenek eklemeye devam ediyoruz.

Tanıtım hakkında yorum yapan Meta Avatarlar ve Kimlik Genel Müdürü Aigerim Shorman, şunları söyledi:

Yeni sanal benliğinizin, kendinizi çevrimiçi olarak temsil edilmek istediğiniz şekilde (arkadaşlarınız ve aileniz, yerel topluluğunuz veya ötesinde) temsil etmenizi sağlayacağını umuyoruz.

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/365157/meta-3d-avatars-facebook-instagram-messenger-india.html