Twitter, 1 Temmuz'da Mac için Tweetdeck'i kapatıyor
Twitter, 1 Temmuz'da Mac için Tweetdeck'i kapatıyor

Twitter, 1 Temmuz’da Mac için Tweetdeck’i kapatıyor

2013’te Android ve iPhone için Tweetdeck uygulamasını ve 2016’da Windows için Tweetdeck uygulamasını kapattıktan sonra Twitter, 1 Temmuz 2022’de Tweetdeck for Mac’i kapatacağını onayladı. Şirketin Mac için kendi Twitter uygulaması var ve bunun TweetDeck’e yeni özellikler getirmeye ve geliştirmeye odaklanmaya devam etmek için TweetDeck for Mac uygulamasını kapatmaya karar verdi.

Şirket, 1 Haziran 2022’den önce mevcut olan Mac için TweetDeck uygulama sürümünün 1 Temmuz 2022’ye kadar mevcut olmaya devam edeceğini söyledi. 1 Temmuz 2022’den sonra, TweetDeck’in bu eski sürümü artık küresel olarak kullanılamayacak ve herhangi bir özellik bu sürüm desteklenmeyecek.

1 Temmuz 2022’den sonra, TweetDeck for Mac uygulaması kullanıcıları web üzerinde tweetdeck.com adresindeki TweetDeck’e taşınacak. TweetDeck’in web’deki güncellenmiş sürümünün, önümüzdeki birkaç ay içinde yeni web deneyiminin Önizlemesini denemek isteyen kullanıcılara daha fazla davetiye sunacağını söyledi.

Şirketin Twitter Blue altında Tweetdeck için abonelik tabanlı özellikler ekleyebileceğine dair söylentiler vardı, ancak şirket bu tür planları resmi olarak açıklamadı.

Kaynak

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/365774/twitter-tweetdeck-mac-shut-down.html